Kellyovi na vlnách

2. února 2009 v 13:42 | twiiity |  Články
Časopis Bravo.

Celý den plachtili Kellyovi na své jachtě podél jižního pobřeží irského hrabství Cork. BRAVO bylo na palubě exkluzivně s nimi...

V přístavním městečku Cobh na jihu Irska panuje poklidné slunné odpoledne. Ulice jsou liduprázdné, u mola se kolébá plachetnice Sta. Barbara Anna. Patří rodině Kellyových. Ve dvě hodiny odpoledne se objeví landrover s Johnem za volantem. Z auta, které přijelo přímo z venkovského sídla East Grove, vyskočí osm sourozenců Kellyových a Kathyin synek Sean (5). V náručí nese dvě štěnata - Freda a Syrupa. Tentokrát je tu i Jimmy, ale pro změnu zase chybí Patricia. "Hrozně jí bolí hlava a chtěla si radši odpočinout doma," vysvětluje John. Všichni se těší na plachtění podél pobřeží hrabství Cork a na příjemné okamžiky, které je čekají v průběhu několika dalších hodin.

"Je to po dlouhé době náš první volný den," říká Paddy a skočí na palubu. "Buď jsme byli na turné po Evropě, nebo v gramofonovém studiu v Dublinu."

Kathy se pochlubí: "Ano, koupili jsme zámek Gymnich. Určitě tam jednou budeme pořádat skvělé večírky a možná pozveme i BRAVO. To bude ale až v příštím roce - do března je totiž zámek pronajatý a do té doby tam nemůžeme dělat žádné úpravy."

Krátce na to uvede stálá tříčlenná posádka, která o loď Kellyových po celý rok pečuje, 45 metrů dlouhé a sedm metrů široké plavidlo do pohybu. "Až vyjedeme dál na širé moře, určitě se zvedne vítr a potom natáhneme plachty," vysvětluje "námořník" Joey. Právě on objevil plachetnici před čtyřmi lety v Anglii. Po pěti mílích, které jsme urazili na motorový pohon, skutečně zaduje vítr. Pět kluků vklouzne do originálních námořnických obleků a začne společně s posádkou napínat plachty. Maite na začátku šestihodinové plavby hýří vtipem a napodobuje Rose z filmu "Titanic", potom se jí ale při síle větru 21 kilometrů za hodinu udělá hrozně špatně. S pobledlým obličejem zaleze do kajuty v podpalubí a snaží se překonat mořskou nemoc. To už kapitán Tom narazí na dobré loviště. Na palubě je připraveno deset rybářských prutů. Mezi kluky ihned vypukne rybářská horečka. Zatímco Joey, John, Paddy a Jimmy uloví jen menší rybky a makrely, zatřepetá se na prutu nejmladšího z brášků Angela (16) nejtlustší ryba - tříkilový kousek. "Pochutnáme si na něm k večeři," prohlásí vítězoslavně Angelo.
Protože Maite jako kuchařka vypadla ze hry, chopí se ryb Paddy, zručně je vykuchá a dá je vařit do horké moŕské vody. Servíruje k nim křupavé pečené brambory.

Po jídle nás pozve Joey na prohlídku obytného a odpočinkového prostoru v podpalubí. Celá loď prošla důkladnou rekonstrukcí - je tu deset kajut, skříně a jídelní kout s obrovským stolem a rohovou lavicí z tmavého dřeva. Ozdobou lodi je mohutný litinový sporák se stříbrným kováním, který Kellyovi objevili v jednom mnichovském obchůdku se starožitnostmi.

Na zpáteční cestě se nálada dostává do varu: Jimmy a Joey spustí námořnické halekačky a přidá se k nim i Maite, které se už umoudřil žaludek. Na rozloučenou Paddy prozradí: "Teď strávíme dva týdny ve studiu v Nizze, abychom natočili sbory pro nové album, pak se vydáme do Číny."


Ku článku som našla aj príslušné videá, v ktorých si môžte pozrieť, ako tento deň prebiehal :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 klaaruschka klaaruschka | Web | 2. února 2009 v 18:24 | Reagovat

téda super atmosféra :)) a chudák Maite... ale Paddy se toho chopil znamenitě, šikulka je to :D:-*

2 twiiity twiiity | E-mail | Web | 2. února 2009 v 18:33 | Reagovat

zeee? a aky je zlaty pri tych hrncoch, hotovy sefkuchar, uplne mnam :)

3 klaaruschka klaaruschka | Web | 2. února 2009 v 19:03 | Reagovat

to jo, já jsem si tady asi čtyřikrát přehrávala to, jak se v 3:49 usměje :D:D:D

4 twiiity twiiity | E-mail | Web | 2. února 2009 v 20:30 | Reagovat

aaaano, tie jeho usmevy su nezabudnutelne, carovne... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama